Фігурки Bearbrick — як відрізнити оригінал від копії
Одними з найпопулярніших колекційних фігурок є Bearbrick https://gamesua.com.ua/catalog/figurki-bearbrick-700-53-sm/. Вперше вони з’явилися 2001 року в Японії. Їх дарували відвідувачам виставки. На сьогоднішній день створено близько 4 тисяч фігурок різних розмірів. Їх купують відомі колекціонери. А найдорожчу було продано за 10 мільйонів рублів у 2008 році.
Історія фігурок Bearbrick
Компанія, що створила знаменитих ведмедів, розпочала своє існування у 1996 році. Її творцем та батьком Bearbrick є японський дизайнер Тацухіко Акаші.
Якийсь час він працював в одній з численних маленьких компаній, що виробляла комп’ютери. Там же він вигадав своїх дивовижних ведмедів, а потім вирішив зайнятися їх виробництвом. Акаші планував робити не просто дитячі іграшки на кшталт LEGO, він хотів створити колекції, які б стали унікальними художніми творами.
Для цих цілей він і відкрив компанію Medicom Toy, яка спочатку займала крихітне приміщення. Вже за кілька років фігурки стали, мабуть, найпопулярнішими у світі. Ведмедів виготовляють здебільшого із пластмаси, хоча деякі обмежені екземпляри та колекції можуть доповнюватися іншими матеріалами, зокрема металом чи деревом.
Відмінною рисою Bearbrick є різноманітність кольорової гами. Багато відомих брендів готові співпрацювати з японською компанією та випускати спільні колекції зі своїм дизайном. Цікаво, що перші екземпляри ведмедика були присвячені Кубріку, який надихав Тацухіко. Вони були дуже схожі на чоловічків із конструкторів LEGO та отримали назву «Kubrick». Слово kyu означає японською цифрою дев’ять. Саме з такої кількості частин складалося ведмежа. А слово brick означає цеглу. У даному випадку Акаші підкреслив цим схожість із LEGO.
Нині існує кілька десятків колекцій.
Є рідкісні та дуже дорогі ведмеді. Деякі екземпляри коштують кілька сотень тисяч доларів. Але це не заважає відомим колекціонерам буквально полювати на фігурки. Створенням Bearbrick займаються багато відомих художників і дизайнерів. Є колекції, які створювалися за участю Карла Лагерфельда та Жана Мішеля Баскія. Щоправда, є й супротивники таких іграшок. Вони вважають, що ведмеді не мають художньої цінності і до мистецтва не належать. Платити за них нечувані гроші немає сенсу, тому що це звичайний пластик.
Однак Bearbrick на ринку мистецтва сучасності є беззаперечним лідером.
Як відрізнити оригінал від підробки
Безумовно, професіонали одразу відрізнятимуть підробку від справжньої фігурки.
Але охочих заробити на знаменитому бренді чимало. Оригінальний ведмідь складається із дев’яти частин. Він робиться з якісного, абсолютно гладкого пластику без дефектів та вад. Іноді додається метал, дерево та гума.
На підошві фігурки є водяний знак. Кожна частина іграшки поєднується шарнірами, які мають особливе звучання. Цей звук відсутній підробки. Важливо звертати увагу на колір та дизайн. Bearbrick дуже яскраві, а копії кольору завжди бляклі і розмиті. Оригінальні фігурки мають упаковку з фірмовою наклейкою, де вказана повна інформація про продукцію.
Твитнуть