Як змінити електропостачальника непобутовому споживачеві
Зависока ціна на електроенергію, несумлінне виконання домовленостей або бажання отримати більше преференцій — причин, з яких підприємець хоче змінити електропостачальника, багато. І закон дозволяє йому це зробити.
Після запровадження змін на ринку електричної енергії обленерго втратили монополію на торгівлю струмом. Тепер конкуренцію їм складають постачальники вільних цін — приватні компанії, що отримали ліцензію НКРЕКП і акредитацію у оператора системи розподілу.
Непобутових споживачів можна умовно поділити на дві категорії: з приєднаною потужністю менше 50 кВт та більше 50 кВт.
Малий бізнес прирівнюється законодавством до населення та бюджетних установ. Такі непобутові споживачі можуть купувати електроенергію у постачальників універсальних послуг.
Це колишні обленерго, позбавлені функції оператора розподілу струму. Вони обслуговують за територіальним принципом та пропонують електричну енергію за фіксованими цінами. Перелік постачальників універсальних послуг є на сайті національного регулятора.
Підприємства з потужністю від 50 кВт обслуговуються виключно електропостачальниками вільних цін. Знайти продавця електроенергії можна в інтернеті. На офіційному сайті компанії повинна бути комерційна пропозиція, де зазначені: ціна електрики, механізм ціноутворення, порядок надання рахунків, спосіб оплати.
Там же вказують розмір штрафних санкцій та перелік дій, за які вони накладаються.
Ознайомитися з прикладом комерційної пропозиції можна на сторінці ТОВ «Криворізька енергетична компанія» або https://kr-energo.com/.
Перед тим, як укладати договір, слід перевірити постачальника на надійність. Ми радимо ознайомитися з інформацією про компанію, що подана на офіційній сторінці, переглянути дозвільні документі.
Не полінуйтесь і перевірте достовірність викладених даних: реєстр ліцензіатів є на сайті НКРЕКП, а в обленерго можна дізнатися про акредитацію постачальника. Для повноти картини поцікавтесь відгуками клієнтів або запросіть у менеджера референс лист.
Перехід до нового постачальника складається з наступних дій:
- споживач знаходить на сайті обраної компанії форму, заповнює і надсилає заяву.
- новий постачальник бере документ до відома, призначає перевірку (не повинна тривати довше 20 днів).
- компанія-приємниця надсилає попереднику запит про борги споживача.
- повідомляє про перехід розподільчу компанію, щоб та зафіксувала дані лічильника електроенергії.
- після проходження перевірки та прийняття позитивного рішення постачальник надсилає платіжку споживачеві.
- споживач підтверджує факт укладення договору шляхом оплати рахунку.
Іноді підприємець змушений змінити продавця електроенергії, бо діючий відмовився надавати послуги, став банкрутом або залишився без ліцензії. У такому випадку не слід затягувати з обранням нового електропостачальника для підприємства, бо держава зробить це автоматично.
Постачальник “останньої надії”, яким зараз є державне підприємство “Укрінтеренерго”, продає електроенергію за найвищим на ринку тарифом і тільки три місяці. За цей термін непобутовий споживач повинен знайти нового постачальника і укласти з ним угоду.
Твитнуть